BAŞKANIN MESAJI

Tekstil ve Hazır Giyim sektörlerinde girişimcilik ekosistemini oluşturmak ve genç girişimcileri sektöre kazandırmak amacıyla bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdiğimiz ‘’TechXtile Start Up Challenge’’ bu sene de ülkemizde girişimcilik farkındalığının gelişmesine katkı vermeyi sürdürüyor. Türkiye’nin tekstil sektörü odağındaki tek tekno-girişim programını gerçekleştirmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

 

TechXtile Start-Up Challenge, zamanla yarışma döneminin ötesine geçerek nitelikli eğitimler, mentorlük destekleri, iş insanları ve yatırımcılarla birebir görüşme ve iş birlikleri ile sürekli yaşayan bir yapıya dönüştü. Sektörün ve girişimcilerimizin ihtiyaçları ile şekillenen bu yapı giderek daha da genişliyor. Bu gelişme ile tüm faaliyetleri tek bir çatı altına topladığımız ve geçen yıl itibariyle hayata geçirdiğimiz “TechXtile Platform” olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Her yıl büyüyerek ilerlemek ve aldığımız sonuçlar, ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızın bir göstergesi… Harcadığımız büyük emek ve bilgi birikiminin yanı sıra, paydaşlarımızın kıymetli destekleri ve attığımız doğru adımların bu kadar kısa sürede bizi başarıya götürdüğüne inanıyoruz. En büyük arzumuz ise; girişimcilerimiz ve sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak, artan rekabet ve sürekli yenilenen piyasa koşullarında yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesine öncülük etmek. Böylece uygulanabilir, ölçülebilir, dış ticaret fazlası ve cari fazla oluşumunu destekleyen fikirleri sektörün sorunlarına çözüm getiren teknolojilerle ülkemiz ekonomisine katkı sağlamasını hedefliyoruz.

‘‘Teknolojik Alanlarda Değer Üreten Girişimler ve İşbirliklerine’’ odaklanan, tekstil ve hazır giyim sanayisinin doğrudan faydalanacağı projelerin yarışacağı ‘’TechXtile Start Up Challenge’’ için tüm girişimci adaylarımıza şimdiden başarılar diliyor, bu yıl dördüncü kez gerçekleştireceğimiz programımızda birlikte yol aldığımız tüm paydaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara destekleri için teşekkür ediyorum.

 

 

Pınar TAŞDELEN ENGİN
Yönetim Kurulu Başkanı
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği